ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

ایجاد یک حساب کاربری

پر کردن فیلدهایی که با ستاره (*) نشانه گذاری شده ضروری است.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *
 • تماس با ما

  پس از تماس شما و رزرو روز و ساعت سرویس کاران ما جهت جمع آوری فرش خدمت شما میرسند ادامه مطلب

 • جمع آوری فرش

  پس از تماس شما و رزرو روز و ساعت سرویس کاران ما جهت جمع آوری فرش خدمت شما میرسند ادامه مطلب

 • شستشوی فرش

  پس از جمع آوری فرش و ارسال آن به کارخانه به بهترین شکل ممکن فرش شسته میشود تا رضایت مشتریان تبلیغ ما شود ادامه مطلب

 • ترمیم فرش ها

  هرگونه خدمات اضافه با اجازه مشتری اعم از رفوگری ، رنگ ریزی ، ریشه کشی و... توسط پرسنل با تجربه انجام میگیرد ادامه مطلب

 • تحویل فرش

  در مرحله آخر فرش ها به صورت لول شده تحویل مشتریان داده میشود.حال پشتیبانی ما شروع می شود... ادامه مطلب

چرا قالیشویی جهان آرا ؟

امنیت ، سلامت و پاکیزگی شعار قالیشویی جهان آرا است. ما امنیت ، سلامت و پاکیزگی فرش های شما را طبق استاندارد های اتحادیه قرار داده ایم

ادامه مطلب

قرعه کشی بزرگ قالیشویی جهان آرا

 

قالیشویی جهان آرا به پاس قدردانی از مشتریان عزیز بخاطر اعتماد و اطمینانی که به ما داشته اند قرعه کشی ماهیانه و سالیانه برگزار میکند.

ادامه مطلب

راه های تماس ؟


شما میتوانید با تلفن ویژه02122388430 به نزدیکترین شعبه متصل شوید و یا با فرمرزرو آنلاین تاریخ درخواستی خود را ثبت نمائید تا با شما هماهنگ شود

ادامه مطلب

رفوگري، بازسازي و مرمت

قالي اين كالاي دير آشناي مشرق زمين، خصوصاً ايرانيان، با آن شكوه و شهرت جهاني خود كه سيطره‌ي آن در اين كره‌ي خاكي از شرق به غرب و از شمال به جنوب گسترانده شده است، كه قدمتي به بلنداي تاريخ داشته و همواره يكي از مانوس‌ترين صنايع دستي در جوامع بشري شناخته شده

 قالي اين كالاي دير آشناي مشرق زمين، خصوصاً ايرانيان، با آن شكوه و شهرت جهاني خود كه سيطره‌ي آن در اين كره‌ي خاكي از شرق به غرب و از شمال به جنوب گسترانده شده است، كه قدمتي به بلنداي تاريخ داشته و همواره يكي از مانوس‌ترين صنايع دستي در جوامع بشري شناخته شده در زندگي انسان‌ها آن‌چنان جاي پايي بر خود باز كرده است كه يكي از اجزاء لاينفك احتياجات انساني حداقل در مصرف به عنوان كف‌پوش از ارجحيت برخوردار بوده است.

وراي اين الفت و سواي مصرف، جنبه‌ي هنري آن يكي از شاخص‌ترين مواردي است كه قالي را شبيه معجزه و گاه اسرارآميز جلوه داده است. از جمله شگفتي‌هاي آن، تنوع در رنگ، نقشه، بافت و آخر ابتكارات استثنايي و خلاقيت و ذوق سرشار بافندگان به نوبه‌ي خود در احساسي كردن اين كالا موثر بوده است. اين در حالي است كه فرش از يك قالب و با اسكلت‌بندي دروني يكسان برخوردار مي‌باشد كه نه تنها گذشت زمان از جلوه و شكوه آن هرگز نمي‌كاهد، بلكه همواره بر زمان فائق آمده و چهره‌ي گلستان بي‌خزان به خود گرفته است.
اين كالا از مشاركت و هم‌دستي صاحبان حِرَف متفاوت به وجود مي‌آيد، يعني در پديد آمدن يك قالي، چندين ركن اساسي به طور زنجيروار به هم متصل و مكمل همديگر بوده و با همسازي و هماهنگي به موقع و مناسب، هر يك در جلوه دادن و زيبا نمودن اين كالاي هنري آن چنان نقشي را مي‌آفرينند كه در معيوب ساختن و بد تركيب نمودن آن به همان اندازه نقش موثر و كارسازي دارند.
اركان اصلي بافت قالي عبارتند از: دار قالي، مصالح به كار رفته (پشم و نخ چله)، طراحي، رنگ‌رزي، چله‌كشي و بافنده. در مراحل تكميلي قالي نيز مشاغلي وجود دارند كه هر كدام با ارائه‌ي خدماتي از قبيل پرداخت، شستشو، داركشي و در نهايت رفوگري، جزء اين خانواده محسوب مي‌شوند منتها با تخصص و مهارت‌هاي منحصر به همان حرفه.
بنا بر اين سهل‌انگاري هر يك از عوامل فوق مي‌تواند يكي از اسباب اصلي معيوب شدن قالي تلقي شود. و به غير از عوامل فوق‌الذكر مواردي از قبيل رطوبت، حشرات موذي (بيد)، برخورد اشياء تيز، آتش و مواد شيميايي و ...، هركدام در آسيب رساندن به اين كالا موثر مي‌باشند. پس اگر بگوييم كه اميد اول اين اركان، در صورت عيب‌دار شدن قالي، به دستان توانمند استاد رفوگري بستگي دارد، گزاف نگفته‌ايم. چرا كه كليه‌ي اصلاحات بعدي، از جمله تعويض گره‌ها، شكستگي شاخه‌ها، غلط‌بافي‌ها، پاره‌گي پود يا چله و آخر پارگي قالي بر روي دار، بايد توسط استاد رفوگر رفع گردد.
تعريف عيب: عيب عبارت است از هر گونه ناهماهنگي يا نارسايي در بافت يا نقايصي در رنگ، طرح، اندازه‌ي اجزاء تشكيل دهنده در متن و حاشيه‌ي قالي و يا انواع آسيب ديدگي‌هاي كه در هر قسمت از فرش (پارگي پود، چله، پشم) از پشت يا روي پرزها، گره‌ها كه به نوعي رويت عمومي آن را بر هم بزند عيب ناميده مي‌شود و به طور كلي بر دو قسمت عمده تقسيم مي‌گردد.
الف: عيوب در حين بافت ب: عيوب بعد از بافت
عيوب در حين بافت: به كليه‌ي عيوبي گفته مي‌شود كه از شروع تا پايان بافت قالي اتفاق مي‌افتد، يعني از چگونگي برپا كردن دار، چله‌كشي نوع نخ پشم و چله، غلط‌بافي‌ها، ترنج‌دار شدن، ... بر قالي اتفاق مي‌افتد.
عيوب بعد از بافت: به كليه‌ي عيوبي گفته مي‌شود كه در حمل، شستشو، پرداخت، مصرف از جمله ساييدگي‌ها، پارگي‌هاي جزيي و كلي، انواع پوسيدگي‌ها، بيدخوردگي‌، سوختگي و استفاده‌هاي غير اصولي ناشي مي‌شود.
رفوگر به صاحب حِرَف‌هايي اطلاق مي‌شود كه ضمن آگاهي از علل و چگونگي بروز عيب، با داشتن اشراف كامل نسبت به رفع يا ترميم محل آسيب، آن چنان اقدام نمايد كه قابل شناسايي نبوده و يا به سختي بتوان آن را رويت نمود.
كليه‌ي عيب‌هايي كه بر شمرديم قابل پيشگيري بوده و مي‌توان با اقدامات به موقع و اطلاع از چگونگي بروز عيب، تدابير لازم را انديشيد.

کاربران سایت

چه کسی آنلاین است؟

ما 16 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

نظرات مشتریان

 خانم سیرجانی : سایت بسیار جالبی دارید    

 

     مژگان پور صالحی : لطفا خدمات بیشتری ارائه نمائید    

 

   نسترن صداقت لطفا تعداد سرویس ها را افزایش دهید    

خبرنامه ماهیانه

 شبکه خود را در این قسمت ثبت نمایید:

تماس با ما

فیس بوک توییترآر اس اس گوگل پلاس

درباره ما